Шилегов: Скопје се збогуваше со панонскиот морнар

by fokus 23:10
23:10

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов сподели фотографии од пред Универзалната сала, со коментар дека дека вечерва Скопје се збогуваше со Ѓорѓе Балашевиќ.

-Во Универзална уште долго некои нови клинци ќе ги изведуваат твоите дела кои ќе сведочат за тоа убаво време што го поминувавме живеејќи со твојата музика. Мирно море и вечна слава!, напиша градоначалникот Шилегов.

- Advertisements -

Поврзани новости