Шилегов се збогува со Малиќи: Некогаш зборовите не можат да ги искажат чувствата

by Fokus 12:11
12:11

Поради компликации од корона вирусот, почина заменик градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи, а неговите блиски пријатели се збогуваат со него на социјалните режи.

Првиот човек на Град Скопје, Петре Шилегов на својот профил на Фејсбук напиша емотивна порака по загубата на неговиот пријател.

- Advertisements -

„Некогаш зборовите не можат да ги искажат чувствата кои што ги имаме кон блиските во нашите животи. Секогаш ведар, секогаш насмеан, секогаш со млад дух.

Денес загубив добар пријател !

Почивај во мир Енвер, пријателе мој !“, напиша Шилегов.

 

Поврзани новости