Шилегов: Пожарот во Кочани е локализиран!

by Fokus 23:26
23:26

Првиот човек на Град Скопје, Петре Шилегов на својот профил на Фејсбук информираше дека пожарот во Кочани е ставен под контрола.

„Скопските пожарникари во Кочани. Пожарот моментално е локализиран и ставен под контрола. Пожарникарите остануваат цела ноќ за да се спречи евентуално повторно ширење на пожарот“, напиша Шилегов.

- Advertisements -

 

Поврзани новости