Шилегов: Победуваме, режимот паѓа!

by fokus 23:10
23:10

Социјалдемократскиот сојуз е во убедливо водство во Битола,Куманово, Струмица, Струга Кавадарци, Гостивар, Дебар, информираше предмалку Петре Шилегов.

Според првичните резултати СДСМ има 52 пратеника, а ВМРО-ДПМНЕ 51.

- Advertisements -

Во првата изборна единица СДСМ има 11 пратеници, а ДПМНЕ осум. Во „двојката” се изедначени и имаат по девет пратеници. Во третата изборна единица ВМРО-ДПМНЕ има 11, а СДСМ девет. Во „четворката” и „петката” е изедначено и двете партии имаат по десет, односно девет пратеника.

Резултатите се менуваат од минута во минута.

Поврзани новости