Шилегов откри ВИП кабини во жичарницата на Водно

by fokus 12:03
12:03

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, кој е денеска на Водно каде што ја промовира мерката за забрана на возило за време на викендите, откри луксузни кабини во жичарницата која се протега од Средно до Горно Водно.

Според него овие кабини можеле да ги користат само одредени патници.

- Advertisements -

„Не бил само мерцедесот. ВИП кабини на жичарницата, кои не се за општа употреба“, напиша тој на својот фејсбук профил.

Поврзани новости