Шилегов: Нема да има амнестија за никого!

by Фокус 11:25
11:25

По вчерашната изјава на лидерот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, дека власта и опозицијата треба да се договорат за амнестија за разрешување на политичката криза, од СДСМ истакнуваат дека нема да има амнестија за никого.

-За да нема дилема и за актуелниве и за бившите, демек добронамерни: Не се преговара и нема да има амнестија за никого, истакна Петре Шилегов, портпарол на СДСМ.

- Advertisements -

Поврзани новости