Шилегов не се откажува од тунелите под Кале

by fokus 20:21
20:21

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека Градот не се откажал од изградба на тунелите под Кале.

-Не се откажуваме. За тунелот под Кале, не сум човек што импровизира. Подобро да изгубите време во проектирање и планирање за да имате квалитетна изведба. А, не да ви се случи Кичево-Охрид. Новиот тендер ќе биде распишан. Крајот на другата година очекувам да имаме спремен проект за да може да се распише тендер, вели Шилегов.

 

 

Поврзани новости