Шилегов: Не очекувам бојкот од советниците на ВМРО-ДПМНЕ

by fokus 15:55
15:55

Засега немам информации дека било кој друг советник ќе си поднесе оставка, вели Петре Шилегов, градоначалник на град Скопје по одлуката на советникот од ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, да се повлече од советничкото место во градското собрание. Шилегов најавува конститутивна седница на Советот на Град Скопје до крајот на неделава.

-Не очекувам дека ќе се случи бојкот од страна на избраните советници пред, но и по конституирањето на Советот. Локалната власт на град Скопје беше избрана уште во првиот круг по што беа признаени резултатите – вели Шилегов.

- Advertisements -

Поврзани новости