Шилегов кон опозицијата: Дојдете и 10 души да дебатираме со аргументи за Старата куќа!

by fokus 11:26
11:26

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на денешната прес конференција во врска со градежните активности пред ГТЦ, ја повика опозицијата со аргументи да дебатираат за ситуацијата со Градската куќа.

„За Градската куќа опозицијата немаше аргументи и затоа ја напушти седницата. Не да се кријат зад камера. И 10 души нека дојдат, нека викаат цело време, но да дојдат со аргументи, да дебатираме за таа работа. Зошто не го повикаа Мијалков – на местото на хотел „Мериот“ да ја имаме Градската куќа“, истакна Шилегов.

- Advertisements -

Поврзани новости