Шилегов: Кога ќе се воведат рестриктивни мерки против загадувањето и јас ќе се возам со автобус

by fokus 20:32
20:32

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека паркингот во Центар ќе биде поскап кога ќе се воведуваат рестриктивни мерки против загадувањето, а тогаш билетот во ЈСП ќе биде поевтин.

-На работа одам со својот автомобил, ретко со службениот автомобил. Во овој месец два пати имам отидено и пеш. Ќе бидам пример за граѓаните во моментот кога ќе почнат да се воведуваат рестриктивните мерки за загадувањето и ќе го користам градскиот превоз, рече Шилегов.

- Advertisements -

Поврзани новости