Шилегов: Груевски со украдени пари на шопинг во Рим

by fokus

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски замина на патување во Италија.

Петре Шилегов од СДСМ објави фотографија од експремиерот на аеродромот во Рим, затекнат во „Зегна“, еден од поскапите брендови.

gru1

-Денот кога ЕК ни соопшти дека воведува санкции кон РМ, денот кога се обзнанија новите фасади низ центарот на Скопје (опинци што ќе ги направите), е тој ден Груевски одлучи да потроши дел од крадените пари на аеродромот во Рим – напиша Шилегов на Фејсбук статус.

Поврзани новости