Шилегов: Доколку Груевски не замине цивилизирано, ќе замине на друг начин!

by Фокус

СДСМ евентуалните преговори ги гледа како последна шанса Никола Груевски цивилизирано да замине од функцијата која што ја обавува и последна шанса Република Македонија цивилизирано да ја промени својата власт. Доколку Никола Груевски не сака да замине вака, ќе замине на друг начин, изјави денеска Петре Шилегов гласноговорникот на СДСМ одговарајќи на новинарско прашање дали опозицијата има намера да ги продолжи преговорите со власта.

Поврзани новости