Шилегов до пратениците од ДПМНЕ: Ако сте толку златни и фини, што се плашите од избор на нов јавен обвинител, ама знаете какви криминалци сте

by Fokus 16:54
16:54

Актуелниот пратеник од редовите на СДСМ, Петре Шилегов од собраниската говорница тврдеше дека „вмровците“ се криминалци и за тоа не им одговара да се избере нов јавен обвинител.

– Мувата на капата си ја ишкате веќе 50 дена, а со тоа потврдувате дека сте криминалци. Ако сте толку златни и фини како што се преставувате, што се плашите толку од изборот на нов јавен обвинител. Ама, знаете какви криминалци сте и што се правите – истакна Шилегов.

- Advertising -

Од друга страна, на собраниската говорница излезе пратеникот Антонијо Милошоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, кој по кој знае кој пат нагласи дека Зоран Заев е криминалец.

– Ако сакавте да се види кој е криминалец не требаше да го разрешуваме Зврлевски, но се плашевте што ќе открие – истакна Милошоски.

Поврзани новости