Шилегов: Ахмети се плаши дека ќе ги изгуби гласовите

by fokus 13:45
13:45

Изјавата на претседателот на ДУИ, Али Ахмети, го потврдува стравот што оваа партија и нејзиниот коалициски партнер ВМРО-ДПМНЕ го имаат од „Планот за живот во Македонија“ што СДСМ го нуди на сите граѓани без разлика на нивната етничка припадност, зошто една од нашите цели е да изградиме едно општество без поделби ниту по етничка ниту по политичка линија, реагира Петре Шилегов од СДСМ на вчерашната изјава на Али Ахмети дека СДСМ нема право да албанските гласови.

-После сè што го направија Ахмети и ДУИ во изминативе години заедно со својот коалициски партнер ВМРО-ДПМНЕ, јасно е дека ниту ДУИ, ниту Ахмети немаат што да бараат од кој било граѓанин во Македонија, изјави Шилегов.

- Advertisements -

Поврзани новости