Шестмесечно бебе почина на Детската клиника

by fokus 13:39
13:39

Шест месечно бебе утрово починало на Детската клиника во Скопје, а засега не се познати причините за смртта.

Девојчето чии родители се од село Негорци, било сместено на Интензивна нега, каде и починало. Од Министерството за здравство најавија дека за случајот ќе излезат со официјално соопштение.

- Advertising -

Поврзани новости