Шестгодишно дете почина од струен удар во Крушопек

by Fokus 16:25
16:25

Вчера попладне, починато шестгодишно дете од струен удар било донесено на скопските клиники, информираат од МВР.

„На 26.09.2020 во 14.25 часот во СВР Скопје, од комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје било пријавено дека кај нив било донесено шестгодишно дете од с.Крушопек, скопско,  починато од струен удар. По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција“, велат од МВР.

- Advertising -

Поврзани новости