Шест сообраќајки во Скопје, повредени се четири лица

by Fokus 09:09
09:09
Четири лица се полесно повредени во четири од вкупно шест сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје, а две поминале со материјална штета.

Како што информира МВР, во текот на вчерашниот ден сообраќајната полиција открила и санкционирала поголем број прекршоци, меѓу кои двајца возачи што не го почитувале ограничувањето на брзината на движење, двајца возачи кои не ги почитувале светлосно сигналните уреди, како и шест возачи кои го управувале возилото без возачка дозвола, односно нерегистрирано Затекнати биле 27 непрописно паркирани возила.

Поврзани новости