Шеснаесетгодишна родилка родила близначиња, едното починало од сепса

by fokus 18:54
18:54

Пред два на скопска Гинекологија починало уште едно новороденче, додека неговото близначе преживеало и сега е на Одделот за интензивна нега надвор од животна опасност.

Од Гинекологија за Фокус ја потврдија информација дека шеснаесетгодишна родилка родила две близначиња, по што едното не преживеало.

- Advertisements -

Починатото бебе имало уроинфекција и сепса и било во коматозна состојба.

 

Поврзани новости