Шекеринска за „Рекет“: Многу лаги беа кажани!

by fokus 11:55
11:55

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска истакна дека целосно ја поддржуваат истрагата за случајот „Рекет“.

„Јас би сакала да дозволам истрагата се да спроведува. Многу лаги беа кажани. Ама ако тргнеме на секоја од тие лаги да реагираме, ќе дозволиме криминалците да се скријат. Ја поддржуваме истрагата“, истакна Шекеринска.

- Advertisements -

Поврзани новости