Шекеринска: Во 2008 година видовме како од раце ни избега членството во НАТО

by fokus 13:34
13:34

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска смета дека не треба да губиме време кога станува збор за членството во НАТО и мора да носиме мудри одлуки.

„Ние во 2008 видовме како од рака ни избега членството во НАТО. Што се однесува до изборите, нема да дојде до нивно одлагање. Сите опции се на маса, се зборува за можноста да се свика Собранието по избори и треба да го искористиме времето мудро“, истакна Шекеринска.

- Advertising -

Поврзани новости