Шекеринска: Работа на политичарите е да даваат одговори, не да плачат

by fokus 20:51
20:51

Заменик претседателката на СДСМ и пратеничка, Радмила Шекеринска во вечерашното гостување на Топ тема на Телма рече дека во наредниот период критики ќе има, но тие не се штетни, туку можат само да алармираат.

-Критиката во последните две години ни беше некогаш многу скапа. Ние моравме да убедуваме дека не сме склучиле пакт со ѓаволот, да бараме доверба. Но, работа на политичарите не е да плачат, туку да даваат одговори, рече Шекеринска.

- Advertisements -

Таа додаде дека не им било тешко да ги обезбедат гаранциите за да ги приложат кај претседателот на државата, Ѓорѓе Иванов.

Поврзани новости