Шекеринска: Опозицијата не сака попис

by Фокус 14:31
14:31

Кога една партија неколку месеци пред пописот што сите го чекаме речиси 20 години ќе ви даде предлог да се купат илјадници апарати за чија набавка не само што требаат пари, туку треба и долг временски период, тоа практично покажува дека повторно не сака да има попис, изјави денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

– Тоа е истата партија која еднаш тргна во попис, самата ги уриваше правилата на попис. Потроши 4 или 7 милиони евра и потоа рече „пу пу не важи“ – истакна Шекеринска, додавајќи дека предлогот на ВМРО-ДПМНЕ е само уште еден обид да се одложи пописот и да се проблематизира.

- Advertisements -

Поврзани новости