Шеќеринска до Илиоски: Ние го решивме спорот за името за 12 месеци, нешто што вие не успеавте за 11 години

by Fokus

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска одговорајќи на пратеничко прашање на пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Илиоски му рече дека тие за 12 месеци го решиле спорот за името, нешто што они не успеале за цели 11 години.

„Дај еднаш израдувајте се за вашата земја. Ние го направивме тоа што вие не го направивте цели 11 години колку што Груевски беше на власт. Подобро би било да се запрашате колку години на вас вие беа потребни – истакна Шеќеринска од собраниската говорница.

Поврзани новости