Шекеринска: Членството во НАТО ќе го отстрани стравот од воени конфликти

by fokus 16:55
16:55

Членството на Македонија во НАТО е шанса да се стави точка на сите стравувања од можни воени конфликти во соседството, поради кои и нашата земја плати висока цена, порача министерката Шеќеринска при посетата на полигонот Криволак, каде до 20 август обука ќе имаат дел од американските копнени сили во Европа.

-Растечкото партнерство меѓу армиите на РМ и СД покрај поголема безбедност за нашите граѓани, ќе придонесе и за стабилност на целиот Балкан, рече Шекеринска.

- Advertisements -

Поврзани новости