Шеќеринска: Парите да не ги трошиме на споменици, туку за граѓаните

by Фокус 22:19
22:19

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, денеска  помеѓу граѓаните на Струга порача дека Македонија има потреба од промени.

– Да станеме држава којашто ќе ги зачува овие млади тука. Да се свртиме кон граѓаните и нивните потреби, да се свртиме кон нашите села и градови. Парите да не ги трошиме на споменици, туку за граѓаните – рече Шекеринска.

Поврзани новости