Шеќеринска на средба со Ховит

by Фокус

Заменик претседателот на СДСМ, Радмила Шеќеринска денеска е на средба со еден од тројката европарламентарци Ричард Ховит, што посредуваа во решавање на поитичката криза.

За средбата Ховит има објавено и на Твитер.

Поврзани новости