Шефот на српската дипломатија одржа концерт во Паралија

by fokus 19:23
19:23

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, одржал мини концерт во одморалиштето Паралија во Грција.

Дачиќ испеал 10 песни пред 300 српски наставници од Јагодина кои го Паралија се дојдени за да разменат искуства со своите грчки колеги.

- Advertising -

Освен српски песни, шефот на српската дипломатија пее и руски и грчки песни.

Поврзани новости