Шефот на Алфите што го апсеше Бошкоски е дополнителен началник на единицата

by Фокус 13:28
13:28

Ивица Антевски, познат под прекарот Пуки, кој раководеше со единицата „Алфи“, а во февруари беше сменет од функцијата, во петокот на барање на заменик- министерот за внатрешни работи Митко Чавков, повикувајќи се на Договорот од Пржино  е назначен за дополнителен началник на единицата Аафи, а решението го потпишал министерот за внатрешни Оливер Спасовски, објави НОВАТВ.

Во моментот со „Алфите“ раководи, Примислав Димовски, претходно припадник на единицата Тигри, а на јавноста и е познат и како неколкукратен првак на Македонија во бокс.

 

 

Поврзани новости