Шарениот асфалт пред Собрание експресно исчистен

by fokus 10:33
10:33

Веднаш по завршувањето на вчерашниот протест на кој целиот асфалт пред Собранието беше исфарбан во боите на Шарената револуција, градските власти брзо излегоа на терен и ја измија улицата.

Демонстрантите на Шарената револуција вчера истурија пред Собранието огромно количество боја и ја исфарбаа целата улица. Тие испишаа и огромна „осумка” со која потсетија на рокот за исполнување на нивните барања.

lazar simeonov

Поврзани новости