Шарена револуцијa: Вистинските државници не се закануваат на граѓаните!

by fokus 20:06
20:06

Демонстрантите на Шарената револуција го започнаа маршот од пред канцелариите на Специјалното јавно обвинителство.

Како главно мото на вечерашниот протест на бело платно стои „Вистинските државници не се закануваат на граѓаните”, со што активистите алудираа на говорот на претседателот Ѓорге Иванов и на експремиерот Никола Груевски.

„Заедно спречивме помилување криминалци, заедно спречивме уште едни фалсификат избори! Нашите другари се на слобода! Продолжуваме, се вклучуваме во решавањето на кризата!“ – порачаа од Шарената револуција.

Толпата со демонстранти се упати кон Собрание.

13518030_10209819113859516_1228732229_o13555517_10209819114579534_1694509694_o

Поврзани новости