Шарената револуција стигна и до Сител

by Фокус

Шарените револуционери синоќа го обоиле и објектот каде што е сместена Сител телевизија.

Претходно, демонстрантите стандардно тргнаа од Специјалното јавно обвинителство и завршија пред собранието.

Тие по пат минаа кај владата, каде го испишаа познатиот цитат од Никола Младенов „Колку чини слбоодата“.

Поврзани новости