Шаќири со нумерата „Нема правда нема мир” на митингот во Аеродром

by fokus 21:05
21:05

На вториот ден од изборната кампања, Социјалдемократите организираа митинг во населбата Аеродром во Скопје.

Во моментов присутните ги забавуваат музичарот Златко Ориѓански и Бени Шаќири.

- Advertisements -

-Нема правда нема мир! Сакам да сум свој, одбивам да бидам број – е дел од рефренот на новата песна на Бени и Нон Стоп, која ја запеа пред публиката.

“Одиме на победа другари”- порача Шаќири на крајот од настапот.

Поврзани новости