Шаќири: Секогаш ќе се трудам да ги подобрувам условите на наставнот кадар

by Fokus 23:30
23:30

Конечно постигнавме договор со СОНК, пишува министерот за образование и наука, Јетон Шеќири вечерва на социјалната мрежа Фејсбук по неколкучасовната средба со СОНК.

„Од септември наставниците ќе имаат 15% повисоки плати.

Секогаш ќе се трудам да ги подобрувам условите на наставнот кадар!
Им се заблагодарам на соработката на Владата и на сите што придонесоа за овој процес успешно да се финализира“, стои во постот на министерот Шаќири.

Поврзани новости