Семејството на претепаното двегодишно дете подолго време трпело насилство

by fokus 18:53
18:53

Семејството на двегодишното дете кое беше претепано и онесвестено од сопствениот татко, кој бил пијан, подолго време трпело насилство, вели Наташа Станоевиќ, директорка на меѓуопштинскиот центар за социјални работи, за Телевизија 24.

Секторот за внатрешни работи Скопје, до Основното јавно обвинителство  поднесе кривична пријава против 47-годишниот татко кој на 8 август во семејниот дом пијан, физички ги нападнал синот и сопругата. Насилникот заработи осум дневен притвор.

- Advertisements -

Поврзани новости