Селекторот Раул Гонзалес го промовира отчетот на општина Аеродром

by fokus 10:37
10:37

Селекторот на македонската ракометна репрезентација и тренер на евроскиот шампнион Вардар, Раул Гонзалес се појави во видео на фејсбук страницата на општина Аеродром, во кое заборува го промовира општинскиот отчет.

Во видеото тој зборува за условите во спортската сала Јане Сандански, а на крајот го држи отпечатениот отчет на општина Аеродром, за кој во јавноста се отворија дилеми со чии пари градоначаникот Коневски си прави промоција пред локалните избори.

- Advertising -

 

Поврзани новости