Селекторот Ангеловски: Не постои сила што ова може да го сруши!

by fokus 10:50
10:50

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски не го криеше задоволството од синоќешното реми против Словенија и важниот освоен бод на нашата селекција.

„Не постои сила што ова може да го сруи. Дечки, ви благодарам за секој поминат момент со вас. Благодарност до нашите браќа во Љубљана. Македонија – семејство“, напиша Ангеловски на својот профил на Фејсбук.

- Advertisements -

Поврзани новости