Села: Во вакви услови нема да учествуваме на избори

by Фокус 21:40
21:40

Движењето за реформи на ДПА, кое е предводено од Зијадин Села, денеска во Тетово донесе одлука во вакви услови, партијата да не учествува на закажаните избори на 5 јуни.

-Движењето за реформи на ДПА е за избори со стандарди, за кои тврдиме дека во моментов не се исполнети. Нашата партија ќе го чека мислењето на Државната изборна комисија, околу изборниот список па потоа ќе имаме и друг став, во наредните денови“, изјави претседателот на Движењето за реформи на ДПА, Зијадин Села.

- Advertisements -

Села апелираше до меѓународната заедница да помогне во надминување на кризата околу изборниот процес.

Поврзани новости