Села: Со БЕСА ќе го поразиме ДУИ на парламентарни избори

by Фокус 12:57
12:57

Лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села најави нема да се повлече од лидерското место во партијата, туку дека ќе работи заедно со БЕСА да ја поразат ДУИ на следните парламентарни избори.

– Алијансата и Беса ќе настапат заедно и на претстојните парламентарни избори и заедно ќе ја однесеме ДУИ во опозиција – вели Села, отфрлувајќи ја можноста за коалиција со ВМРО-ДПМНЕ.

- Advertisements -

 

Поврзани новости