Села: Покрај СДСМ и ДУИ, Алтернатива го изгуби легитимитетот

by Fokus 23:11
23:11

Владата која денес се предлага го има изгубено легитимитетот, пред се е дека мандатарот не излезе на избори и како таков нема легитимитет, а тој што беше премиер даде оставка и тој заедно со ДУИ ја потрошија легитимноста по локалните избори, рече пратеникот на Алијансата на Албанците Зијадин Села.

-Покрај СДСМ и ДУИ, третиот политички субјект кој го изгуби легитимитетот е Алтернатива, кои до вчера беа во коалиција со Алијанса на Албанците, а сега се предадоа на ДУИ, додаде Села

Поврзани новости