Села почна да собира потписи за нова партија

by Фокус

Движењето за реформи во ДПА информираше дека денеска почна процесот за собирање потписи за регистрација на партија на чело со струшкиот градоначалник Зијадин Села.

Од таму најавуваат дека ќе регистрираат нов политички субјект за да настапат на следните парламентарни избори.

Притоа, инцијаторите на ова движење ќе водат судска постапка за доставување на печатите од страна на ДПА.

Поврзани новости