Села: Не ја напуштаме Владата, ние сме носители на реформите

by fokus 21:32
21:32

Лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села демантира дека партијата ќе ја напушти владината коалиција по локалните избори.

Села во изјава за Алсат-М тврди дека станува збор за шпекулации кои ги шири Демократската унија за интеграции за потребите на локалните избори.

- Advertising -

-Станува збор за дезинформации што ги шири ДУИ во функција на локалните избори сакајќи да ги заплаши луѓето, онака како што постапувале секогаш. Тоа не е воопшто точно затоа што за тие прашања не одлучува ДУИ. Ние во Владата сме главни носители на реформите што таа ги прави и ние сме гарант за реформите. Не може гарант за реформите да биде еден политички субјект кој создавал проблеми како што е ДУИ. Затоа, станува збор само за шпекулации и пропаганда на ДУИ, ништо повеќе – вели Села.

Поврзани новости