Села: Концептот на Заев „едно општество за сите“ е голема лага

by fokus

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, денеска од Гостивар му се обрати на премиерот Зоран Заев и рече дека гостиварчани се исклучени од концептот „едно општество за сите“ и додаде дека тоа е само една голема лага.

-Граѓаните на Гостивар се пример дека големите изјави на премиерот за едно опшество за сите и живот во Македонија за сите се само една лага зад која стојат ниски политички игри на СДСМ и нивниот коалиционен партнер ДУИ, рече Села.

Ова Села го изјави во рамки на посетата на Гостивар и на градоначалникот Арбен Таравари, кој е и генерален секретар на неговата партија.

Поврзани новости