Села ќе ја напушти Владата штом се изгласа Законот за јазици

by fokus 17:03
17:03

Се надевам дека денеска ќе се изгласа Законот за јазици и од тој момент ќе престанеме да бидеме дел од Владата, изјави денеска од прес центарот на Собранието, Зијадин Села.

-Оваа влада веќе не е реформска, туку машина за перење на гревовите на корумпираните политичари. Јас сум избран за пратеник и моето место е во Собранието, рече Села.

Поврзани новости