Села ги одбра замениците министри од Алијансата на Албанците

by fokus 21:18
21:18

Алијанса за Албанците вечерва ги одбра своите кандидати за заменици министри во новата Влада на премиерот Зоран Заев.

Арта Tочи е предложен за заменик министер за надворешни работи, Мехмет Ремзи за транспорт и врски и Елми Азири за труд и социјална политика.

- Advertisements -

Поврзани новости