Села: ДУИ имаше скриен штаб за поткуп на гласачи

by Фокус 20:04
20:04

За време на изборниот процес во Струга, се случуваше криминал, обвинува кандидатот за градоначалник од Алијанса за Албанците Зијадин Села.

Тој истакна дека изборите поминале со сериозни нерегуларности, уцени и купувања на гласови кои, според него, се случувале на скриени локации кои функционирале како партиски штабови.

- Advertisements -

– Да ги повикам правната држава, полицијата, да бидат поактивним, а не да дозволат да се уценуваат граѓаните и да се купува нивниот глас. Веќе имаме пријавено кај едно место кај Тинекс кај Ристо Крле како ДУИ има скриен штаб. Се носат граѓани со кола и таму и ги купуваат нивните гласови – изјави Села.

Поврзани новости