Села: Доставивме предлог за министер за здравство до Заев

by fokus 20:41
20:41

Лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села денеска изјави дека тие му доставиле предлог на премиерот Зоран Заев за нов министер за здравство.

-Ние веќе доставивме предлог за министер до премиерот Заев. Јас очекува тоа име наскоро да се најде на гласање пред пратениците во Собранието, изјави Села.

- Advertisements -

Поврзани новости