Села: Албанците нема да прифатат нови избори само за некој да си ја спаси главата

by fokus

Алијансата за Албанците смета дека на државата не и се потребни нови избори.

Лидерот Зијадин Села во изјава за Телма вели дека доколку се распишат нови се случи тие ќе ги повикаат сите партии на Албанците да ги бојкотираат изборите.

-Албанските политички партии не треба да прифатат избори заради тесни политички интереси, нивни, па и на некои македонски политички партии, поточно некои лидери кои сакаат да си ја спасат нивната глава, вели Села.

Поврзани новости