„Сега Шу праиме?!“, му твитна Јанкулоска на британскиот амбасадор

by fokus

Ексминистерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, денеска на социјалните мрежи „Твитер“ и „Фејсбук“ се потсмеваше на одлуката на Велика Битанија за излегување од Европската Унија.

„Сега Шу праиме?!?“, му твитна таа на амбасадорот на Велика Британија во земјава, Чарлс Гарет.

Untitled

Јанкулоска на својот фејсбук-профил, пак, напиша „Добро утро Европо“ (Good morning Europe), со слика на балон со знамето на Велика Британија.

Поврзани новости