Седуммесечно бебе починало во рацете на неговата мајка, телото дадено на обдукција

by fokus 11:28
11:28

Во Јавната здравствена установа Велес  вчера на пладне било донесено починато седуммесечно бебе од с.Бузалково. Од извршениот разговор со родителите било констатирано дека околу 11.30 часот, додека мајката го држела бебето во рацете, забележала дека не давало знаци на живот.

Увид на местото извршила екипа од СВР Велес. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото бебе било предадено на обдукција.

- Advertisements -

Поврзани новости