Седницата за Законот за обвинителство никако да почне, се разгледува нова верзија?

by fokus 18:41
18:41

Иако беше закажана во 17 часот, седницата на чиј дневен ред е Законот за јавно обвонителство се уште не е почната. Во Собранието се пратениците на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, додека ги нема пратениците од албанските партии.

Според извори на Телма, сега има нова верзија на Законот. Затоа и доцни седницата, бидејќи се разгледувата новата верзија.

- Advertising -

Поврзани новости